ENGAGE PALĪDZĪBAS SADAĻA
Dalībnieku iesaistīšanas labā prakse
Šis apraksts sniegs ieskatu par komunikācijas ar dalībniekiem labo praksi. Aprakstīsim idejas par projekta izplatīšanas metodēm, kas, savukārt, palīdzēs komunikācijas plānošanā.

Tiešsaistes vide var radīt vispārēju izpratni par Jūsu iniciatīvu ātrāk un lētāk nekā parastās dalībnieku uzrunāšanas kampaņas. Digitālās dalībnieku iesaistīšanas platformas var ievērojami palielināt iesaistes līmeni dažāda veida pētniecības iniciatīvās. Lai izmantotu digitālās pieejas priekšrocības, lasiet vairāk šeit.
1. Kas ir Jūsu projekta mērķauditorija?
Šis ir pirmais un vissvarīgākais jautājums, ko uzdot. Definējiet dalībnieku mērķa grupu, kuru plānojat iesaistīt projektā. Tas palīdzēs izvēlēties pareizo stratēģiju un kanālus, lai sasniegtu dalībniekus.
  • Konkrēta mērķauditorija
    Ja ir ļoti specifiskas prasības par mērķgrupu, piemēram, nepieciešams iesaistīt dalībniekus ar retu diagnozi, iespējams, nav jēgas tērēt laiku un resursus milzīgām publiskām kampaņām. Turklāt varbūt Jums jau ir pieejams tiešs kontakts ar vēlamo dalībnieku grupu ar ārstu vai citu starpnieku palīdzību. Tomēr, ja uzaicinājuma adresātu saraksta vai kontaktpersonu vēl nav, sāciet ar kanālu atrašanu un to cilvēku, kuriem ir tieša piekļuve Jūs interesējošajai grupai, uzrunāšanu. Piemēram, sazinieties ar pacientu organizācijām, klīnikām vai pašorganizētām sociālo mediju grupām.
    Šajā scenārijā lielāko daļu laika Jūs nebūsiet tas, kurš tieši komunicēs ar mērķauditoriju. Tādējādi Jūsu galvenais uzdevums būs sagatavot dažādus informatīvus materiālus saviem partneriem vai starpniekiem.
  • Plaša auditorija
    Ja dalībai Jūsu projektā ir mazāk ierobežojumu vai dalībniekus varētu efektīvi atlasīt ar Engage platformas tehnisko funckiju palīdzību, lietderīgāk būs ieguldīt laiku un resursus publiskā kampaņā.
    Salīdzinot ar pirmo scenāriju, attiecībā uz materiālu izstrādi publiskām kampaņām parasti ir nepieciešama vienkāršāka valoda un vizuālie materiāli. Tā kā Jūsu mērķauditorija būs diezgan plaša, ir svarīgi atcerēties, ka Jūs gatavojaties konkurēt ar visām citām tiešsaistes aptaujām vai faktiski arī ar jebkuru citu saturu. Tātad Jūsu galvenais uzdevums būs ieinteresēt cilvēkus un aizvirzīt publiku uz Engage platformu, kur pēc tam varēsiet iepazīstināt ar detaļām par projektu un dalību tajā.
2. Digitālie kanāli digitālajiem rīkiem
Izmantojot digitālo platformu Engage, būs lietderīgāk uzsvaru likt uz tiešsaisti kā galveno komunikācijas kanālu. E-pasta ziņojumi, ieraksti sociālajos tīklos un reklāmas ļauj viegli pievienot vai integrēt klikšķināmas saites, palīdzot dalībniekiem vieglāk atrast Jūsu iniciatīvu Engage platformā. Lasiet vairāk par to, kā izmantot populārākos tiešsaistes kanālus dalībnieku iesaistīšanai. Un atcerieties, lai kādu kanālu Jūs izvēlētos, ir ļoti svarīgi pievienot tiešu un skaidru ceļu uz Engage platformu, izmantojot saiti vai QR kodu.
Facebook reklāmas
Šīs metodes labi iedarbojas uz plašu mērķauditoriju. Jums būs nepieciešams tikai nedaudz laika, lai iepazītos ar promocijas procesu un pārbaudītu dažādu mērķauditoriu atlasi, lai atrastu savam projektam vispiemērotāko. Mēs iesakām sākt ar mazāku budžetu un vērot rezultātus. Runājot par informācijas pasniegšanu, mēģiniet Jūsu galveno vēstījums izteikt jau vizuālajos materiālos. Iekļaujiet kodolīgu tekstu, jo algoritmi labāk promotē reklāmas ar īsu tekstu. Reklāmas ļauj materiālā ievietot saiti uz Jūsu vietni, tāpēc nebaidieties savos plakātos izmantot darbības vārdus, piemēram, "klikšķiniet šeit" vai "ienāciet".
NB! Vienmēr divreiz pārdomājiet, kādu kontu izmantot reklāmas publicēšanai — tam jābūt tieši saistītai ar reklāmas ziņojumu. Piemēram, izmantojiet ar akadēmisko darbu saistītu profilu, runājot par pētniecību; pacientu organizācijas kontu vai nozares asociācijas profilu draudzīgam ielūgumam utt.
Ziņas sociālajos tīklos
Šī opcija būs atbilstoša, uzrunājot plašu auditoriju, taču tā var būt noderīga arī tad, ja mērķauditorija tiek atlasīta, piemēram, pēc noteiktas slimības jomas. Parasti sociālo tīklu ziņas palīdz radīt papildu redzamību un uzticamības iespaidu, ja tās tiek publicētas, izmantojot sadarbības partneru kontus, piemēram, nozares asociācijas, pacientu organizācijas vai klīnikas kontu. Taču esiet piesardzīgs -, ja kāds apsola veikt ierakstu Jūsu vietā, noteikti nodrošiniet visu saturu un vizuālos materiālus pats, lai Jūsu ziņojums būtu saskaņots ar oficiālo informāciju un netiktu izkropļots.

Ņemiet vērā! tā kā cilvēki sociālajos medijos parasti lasa galvenokārt vizuālos materiālus, ir svarīgi, lai Jūsu galvenās domas tiktu atspoguļotas vizuāli. Turklāt, runājot par šo tēmu, būtu saprātīgi lūgt partneriem izplatīt to pašu informāciju, izmantojot citus kanālus, piemēram, e-pastu, tīmekļa vietnes vai slēgtas grupas, ja viņiem ir tāda piekļuve. Tāpat ir noderīgi patstāvīgi meklēt slēgtās interešu grupas vietnē Facebook un izmēģināt veiksmi tajās ar sagatavotajiem materiāliem.
E-pasti
E-pasti var ne tikai palīdzēt Jums sazināties ar savu auditoriju, ja jau ir pieejams pacientu saraksts, bet arī ir lielisks atbalsta kanāls plašākai auditorijai. Ja Jums jau ir adresātu saraksts, kuru vēlaties atlasīt, iesakām izmantot kādu no tiešsaistes e-pasta mārketinga rīkiem, lai padarītu ielūgumu pievilcīgāku, pievienojot vizuālos elementus un pogas, kas ved tieši uz Jūsu projektu. Tomēr, ja nav pieejams tamlīdzīgs rīks, noteikti piestrādājiet pie sava e-pasta ziņojuma un tā dizaina. Pievienojiet vizuālos materiālus un izceliet aicinājumu uz konkrētu darbību. Ja mēģināt panākt, lai trešā puse nosūtītu e-pasta ziņojumu savām kontaktpersonām Jūsu vārdā, vienmēr sagatavojiet gatavu e-pasta veidni un vizuālos materiālus, ko izmantot bez jebkādiem pielāgojumiem.
3. Papildu kanāli digitālajai komunikācijai
Fiziski plakāti ar QR kodiem
Šī metode var palīdzēt iegūt papildu dalībnieku plūsmu un piesaistīt garāmgājējus, kas atbilst Jūsu projekta vajadzībām. Jums nav obligāti jāpērk reklāmas vietas pilsētā, iespējams, Jūsu partneri klīnikās vai universitātēs piekritīs vienkārši izlikt plakātus savās telpās. Lai gan mēs iesakām pārsvarā pieturēties pie digitālās pieejas, noteikti arī analogā pasaule ar reklāmām žurnālos un plakātos var palīdzēt pievērst papildu uzmanību. Šajā gadījumā izmantojiet QR kodu priekšrocības, lai izveidotu tiešu ceļu uz Jūsu projektu Engage platformā.
Preses relīze
Šī metode var izrādīties noderīgs rekrutēšanas kanāls plašākām pētniecības iniciatīvām, taču tās var izmantot arī konkrētākai auditorijai, piemēram, nišas plašsaziņas līdzekļos vai konferencēs, kas apvieno Jūsu projekta mērķgrupu. Plašāku iniciatīvu gadījumā vienmēr ir vērts publicēt materiālus medijos par projektu, ja nu šo informāciju kāds medijs pamana un pārpublicē. Situācija dažādos tirgos tiešām atšķiras, taču, lai sasniegtu augstāku panākumu līmeni, ir ļoti svarīgi ieguldīt laiku atbilstoša mediju saraksta izveidošanā. Mēs iesakām meklēt plašsaziņas līdzekļus un žurnālistus, kuri raksta par jautājumiem, kas saistīti ar Jūsu projekta tēmu vai zinātnes nozari kopumā.
Labprāt palīdzēsim, ja Jums radīsies jautājumi.

Sazinieties ar mums, rakstot uz support@longenesis.com.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu un uzlabotu Longenesis tīmekļa lapas funkcionalitāti, kā arī optimizētu jūsu pieredzi šajā lapā.
Lūdzu, iepazīstieties ar mūsu Privātuma politiku, lai iegūtu plašāku informāciju par to, kā mēs izmantojam informāciju par mūsu tīmekļa lapas lietošanu. Turpinot lietot šo tīmekļa lapu, jūs piekrītat mūsu Privātuma politikai.